A méhek a begyűjtött virágport a lépek sejtjeiben raktározzák, kevés mézzel és propolisszal tömörítik, enzimjükkel besilózzák, azután tejsavas erjedésen megy át kb. három hónapon keresztül.
Összetételében hasonlít a virágporhoz (aminosavak, vitaminok, enzimek, hormonok és ásványi anyagok alkotják), viszont a méhek által hozzáadott anyagoknak és az erjedésnek köszönhetően beltartalma lényegesen javul, így kétszer-háromszor értékesebb, mint a virágpor. Az erjedési folyamat során az összetett szénhidrátok egyszerű cukrokká alakulnak, ez utóbbiak egy része pedig tejsavvá. Megnő a K-vitamin tartalma, a pollenszemcsék burka megreped, így emésztésünk számára könnyebben hasznosítható, mint a friss virágpor.
- A méhkenyér általános gyulladáscsökkentő és immunerősítő. Cink-, magnézium- és vastartalmánál fogva használható gyerekeknél vérszegénységre, felnőtteknél hiányos táplálkozás kiegészítésére. A vas a vérképzés fontos alkotóeleme, a cink pedig elengedhetetlen a sejtfal épségének fenntartásához.
- Szükséges a gyermekek megfelelő fejlődéséhez, a hormonok termelődéséhez és a kórokozóktól való megfelelő védelemhez, így a napi cinkszükséglethez a méhkenyér fogyasztása is hozzájárul.
- Magnéziumtartalma szerepet játszik az idegrendszer, az izmok és a szív megfelelő működésében.
- Bizonyos fokú tumorellenes hatását is bizonyították: gátolja a rosszindulatú daganatok növekedését, ugyanakkor mérsékli a sebészeti és a radioterápiás beavatkozások szövődményeit.
- Eredményesen használható várandósság idején: mézzel keverve ízletes étrendkiegészítő még az érzékeny várandós gyomornak is.
- Nem utolsó sorban, figyelemre méltó az emésztőrendszerre, illetve a májra gyakorolt sejtmegújító hatása.

Évente 1-2 alkalommal ajánlott egy minimum egy hónapos kúrát tartani.
Fogyasztása éhgyomorra javasolt, fél órával étkezés előtt.
Napi javasolt adag:
- Felnőtteknek: 10 gramm
- Gyerekeknek: 5 gramm

Értékelések
Még nincsenek értékelések.